Dezenfektanlar – Tablet Klor ve Sıvı Klor

Dezenfektanlar – Tablet Klor ve Sıvı Klor

MRD-Treat® 5100 Stabilizatörsüz, Sıvı Klor (%12-15)

Kullanım Amacı: Yüzme havuzu, jakuzi, içme ve kullanma sularında, bakteri, virüs, mantar, yosun ve mikroorganizmalarla, inorganik kirliliğin bertaraf edilmesi için kullanılır.Suyun temiz, berrak ve hijyenik kalmasını sağlar.

Kullanım Şekli: Otomatik ya da manuel olarak dozajlanır.
100 m3 havuz suyu  için;
Şok uygulamada: 5000-10.000 gr
Düzenli kullanımda: 2000-4000 gr/gün

MRD-Treat® 5110 Stabilizatörlü, Hızlı Çözünen Granül Klor (%56)

Kullanım Amacı: Yüzme havuzu ve jakuzi sularındaki bakteri, virüs, mantar, yosun ve mikroorganizmalarla, inorganik kirliliğin bertaraf edilmesi için kullanılır.Suyun temiz, berrak ve hijyenik kalmasını sağlar.Suyun pH değerini etkilemez.Stabilizatör içeren formülüyle UV ışınlarının meydana getirebileceği aktivite kaybı önlenir.

Kullanım Şekli: Otomatik ya da manuel olarak dozajlanır.
Başlangıçta veya havuzda yosun oluşumu varsa şok uygulama tavsiye edilir.
100 m3 havuz suyu için;
Şok uygulamada: 1000-1500 gr
Düzenli kullanımda: 300-500 gr/gün

 

MRD-Treat® 5120 Stabilizatörlü, Yavaş Çözünen Granül Klor (%90)

Kullanım Amacı: Yüzme havuzu ve jakuzi sularındaki bakteri, virüs, mantar, yosun ve mikroorganizmalarla, inorganik kirliliğin bertaraf edilmesi için kullanılır.Suyun temiz, berrak ve hijyenik kalmasını sağlar.Özellikle sıcak iklimlerde havuz dibindeki yosunları yok etmede çok etkilidir ve aynı zamanda yüksek oranda klor içerdiği için çok ekonomiktir.

Kullanım Şekli: Otomatik ya da manuel olarak dozajlanır.
Açılışta hızlı çözünen klor ile şok dezenfeksiyon yapılmış havuzda,
100 m3 havuz suyu için;
Düzenli kullanımda: 200-300 gr/gün

 

MRD-Treat® 5130 Stabilizatörlü, Yavaş Çözünen Tablet Klor (%90)

Kullanım Amacı: Yüzme havuzu ve jakuzi sularındaki bakteri, virüs, mantar, yosun ve mikroorganizmalarla, inorganik kirliliğin bertaraf edilmesi için kullanılır.Suyun temiz, berrak ve hijyenik kalmasını sağlar.Özellikle sıcak iklimlerde, aqua parklarda ve özel havuzlarda uzun süreli dezenfeksiyon için tercih edilir.

Kullanım Şekli: 1-3 mg/lt serbest klor seviyesi için 30m3 suya haftada bir 1 adet 200 gr.lık MRD-Treat® 5130 tablet skimmer veya klorinatör yardımıyla ilave edilmelidir.

 

MRD-Treat® 5140 Yavaş Çözünen, Çok Fonksiyonlu Tablet Dezenfektan

Kullanım Amacı: Yavaş çözünen, Yosun önleyici, Çöktürücü, pH düşürücü ve %80 stabilizatörlü aktif klor içerikli 200 gr.lık çok fonksiyonlu tablet dezenfektan.Yüzme havuzu ve jakuzi sularındaki bakteri, virüs, mantar, yosun ve mikroorganizmalarla, inorganik kirliliği bertaraf eder, yosunlaşmayı önler, kolloidal kirliliğin filtrelerde tutulmasını, suyun temiz, berrak ve hijyenik kalmasını ve özellikle sıcak iklimlerde özel havuzlarda uzun süreli dezenfeksiyon için tercih edilir.

Kullanım Şekli: Otomatik ya da manuel olarak dozajlanır.Ufak yada ev havuzları için önerilir.

Açılışta hızlı çözünen klor ile şok dezenfeksiyon yapılmış havuzda,
100 m3 havuz suyu için;
Düzenli kullanımda: 1-2 tablet/gün

MRD-Treat® 5150 Stabilizatörsüz, Hızlı Çözünen Granül Klor (%70)

Kullanım Amacı: Özellikle kapalı yüzme havuzu ve jakuzi sularındaki bakteri, virüs, mantar, yosun ve mikroorganizmalarla, organik ve inorganik kirliliğin bertaraf edilmesi için kullanılır.Ayrıca deniz suyu veya tuzlu sularda şok klorlama işleminde rahatlıkla kullanılabilir.Suyun temiz, berrak ve hijyenik kalmasını sağlar.

Kullanım Şekli: Otomatik ya da manuel olarak dozajlanır.

100 m3 havuz suyu için;
Şok uygulamada: 1300-1500 gr
Düzenli kullanımda: 200-300 gr/gün

 

MRD-Treat® 5170 Stabilizatörsüz, Hızlı Çözünen Tablet Klor (%70)

Kullanım Amacı: Özellikle kapalı yüzme havuzu ve jakuzi sularındaki bakteri, virüs, mantar, yosun ve mikroorganizmalarla, organik ve inorganik kirliliğin bertaraf edilmesi için kullanılır.Suyun temiz, berrak ve hijyenik kalmasını sağlar.

Kullanım Şekli: Otomatik ya da manuel olarak dozajlanır.

100 m3 havuz suyu için;
Şok uygulamada: 6-7 tablet
Düzenli kullanımda: 1-1,5 tablet/gün

 

MRD-Treat® 5190 Stabilizatörsüz, Brom Tableti

Kullanım Amacı: Havuz ve jakuzi sularında bakteri, virüs, mantar, yosun ve mikroorganizmaların bertaraf edilmesi için kullanılan, yosun oluşumunu engelleyen, özellikle kapalı alanlarda koku oluşturmaması sebebiyle tercih edilen 20 gr.lık tablet normda klor içermeyen güçlü dezenfektan.
Kullanım Şekli: 2-4 mg/lt serbest Brom için her gün 10m3 suya 5-8 adet 20 gr.lık MRD-Treat® 5190 tablet skimmer, brominatör veya pompa ön sepetinden ilave edilmelidir.

MRD-Treat® 5560 Bağlı Klor ve Koku Giderici Klorsuz Şoklama Maddesi

Kullanım Amacı: Suya bulanıklık veren ve yosun oluşumuna neden olan organik maddeleri oksitleterek nötralize edici stok maddesi.Havuz suyuna hızla karışarak göz yanmalarının ve klor kokusunun nedenlerinden biri olan kloramin oluşumunu nötralize eder.

Kullanım Şekli: Sirkülasyon çalışır durumda iken havuz suyuna homojen dağıtılarak doze edilir.Asidik olduğundan, pH seviyesi düşük olan sularda zaman zaman pH ayarlaması gerektirebilir.

100 m3 havuz suyu için: 1-2 kg
1 m3 jakuzi suyu için: 50-60 gr