Yardımcı Havuz Kimyasalları

MRD-Treat® 5500    Sertlik Stabilizatörü ve İyon Tutucu

Kullanım Şekli: Klor uygulamasından önce havuz suyuna homojen bir şekilde dağıtılarak farklı noktalardan eklenir. 100 m3 havuz suyu için; Su sertliği 100 ppm (10 Fh) azaltmak için 1000 gr

MRD-Treat® 5510 Kış Bakım Ürünü

Kullanım Amacı: Havuzun iç kaplamalarında filtre ve boru içlerinde yosun ve mantar oluşumunu engelleyerek, kış aylarında havuzu koruyan ve havuzu gelecek sezona sorunsuz hazırlamak için kullanılır. Kullanım Şekli: Sezon sonunda su sertliğine ve gerçekleşecek kirlenmeye göre çeşitli bölgelerden ilave edilir ve 1-2 gün sirkülasyon sağlanır.Klorla şoklama ve pH ayarlaması yapıldıktan sonra kullanılması önerilir. 100 m3 havuz suyu için; Su sertliğinin düşük olduğu havuzlarda:3000 gr Su sertliğinin yüksek olduğu havuzlarda: 5000 gr

MRD-Treat® 5520 Toz, Filtre ve Derz Temizleyici

Kullanım Amacı: Organik esaslı asit içeren bir kireç çözücüdür.Havuz ekipman ve diğer yüzeyler üzerinde birikmiş olan kireç ve mineral tabakasını temizler.Asitten etkilenen (mermer,karotaş, beton, çimento vb.) yüzeyler dışında, vitrifiye yüzeyler, seramik, cam, ve metal gibi yüzeylerde güvenle kullanılır.Toz halde olduğu için kullanımı sıvı ürünlere göre daha kolay ve ekonomiktir. Kullanım Şekli: Yüzeyler üzerinde birikmiş olan kireç ve mineral tabakası üzerine tercihen sıcak su ile %10-20’lik çözelti şeklinde uygulanır ve en fazla 30 dakika bekletildikten sonra temizlenir.Kullanımdan sonra yüzeyler iyice durulanmalıdır. Çözeltinin kişisel güvenlik kuralları dahilinde sıcak su ile hazırlanması tavsiye edilir.

MRD-Treat® 5530 Sıvı, Filtre ve Derz Temizleyici

Kullanım Amacı: Havuz iç kaplamaları ve filtre kumlarının düzenli temizliği için kullanılır. Kullanım Şekli: Temizlenecek olan yüzey önce suyla ıslatılır.%20’lik çözelti hazırlanarak bir fırça veya paspas yardımıyla temizlenmek istenen yüzeye uygulanır, 10-15 dk. bol suyla durulanır.Kullanım Şekli: Yüzeyler üzerinde birikmiş olan kireç ve mineral tabakası üzerine tercihen sıcak su ile %10-20’lik çözelti şeklinde uygulanır ve en fazla 30 dakika bekletildikten sonra temizlenir.Kullanımdan sonra yüzeyler iyice durulanmalıdır. Çözeltinin kişisel güvenlik kuralları dahilinde sıcak su ile hazırlanması tavsiye edilir.

MRD-Treat® 5540 Sıvı, Yüzey Dezenfektanı ve Ayak Mantar Önleyici

Kullanım Amacı: Havuz kenarlarında bakteri ve mantar oluşumunu engelleyerek, dezenfeksiyon sağlayan havuz kimyasalıdır.Yüzme havuzlarının sert zeminlerinin dezenfeksiyonunda ve ayak havuzlarında mantar önleyici olarak kullanılır. Kullanım Şekli: Sert yüzey temizliğinde %1’lik solüsyonu bir sprey yardımıyla temizlenecek yüzeye püskürtülür, durulama yapılmadan kurumaya bırakılır.Ayak havuzu uygulamasında ise %1’lik solüsyonu ayak havuzunun içerisine direkt ilave edilir.Kullanım yoğunluğuna göre ayak havuzundaki su günde en az 2 defa değiştirilmelidir.

MRD-Treat® 5550 Sıvı, Havuz Yüzey Temizleyici

Kullanım Amacı: Havuz yüzey temizliği için kullanılır. Kullanım Şekli: %20’lik çözeltisi hazırlanarak bir fırça veya paspas yardımıyla temizlenmek istenen yüzeye uygulanır, 10-15 dk. bol suyla durulanır.